גלגלים לתעשייה

 
הפיכת הגלגל למוצר תעשייתי

את הגלגל המציאו כבר בעת העתיקה אך ההפיכה שלו למוצר תעשייתי שמשמש למגוון רחב של חפצים היא זו שהפכה אותו לכל כך חשוב בחיינו. את הגלגלים ניתן לראות כמעט בכל מקום החל מהכיסאות עליהם אנו עובדים במשך שעות במשרד, המכונית שבעזרתה הגענו למשרד וגם המטוס שממריא כשאנו יוצאים לחופשה.

הגלגלים נותנים את היכולת להניע ציוד כבד מאוד ובלעדיהם התעשיות הכי כבדות לא היו מצליחות להתרומם וכיום ניתן לראות כיצד הגלגלים מותאמים לכל שטח ולכל משקל. גלגלים לתעשייה הם עניין של אומנות ומורכבות ודורשים הרבה מקצועיות והבנה בנושא.
 

התאמה של גלגלים לתעשייה לשטח העבודה

 
אחת הגדולות של גלגלים לתעשייה היא שהם מתאימים לכל שטח. לא כל מפעל דומה לאחר ולפעמים יש שטחים שדורשים גלגלים איכותיים ועמידים שצריכים לעמוד בפני קרקע מסולע או מחליק תוך כדי שהם שומרים על בטיחות ברמה הגבוהה ביותר.

ההתאמה מתבצעת באמצעות שילוב רב של חומרים כאשר בימינו ניתן לראות כיצד גלגלי פוליאוריטן, גלגלי סיליקון וגלגלי גומי מפורזלים יחד עם ברזלים ומתכות כדי ליצור את הגלגלים הכי טובים שיש. ההתאמה חייבת להיעשות גם ליכולת ההעמסה ולמעשה רק שילוב נכון ומנוסה של החומרים יעמוד במשימה.
 
 
גלגלים לתעשייה
 

מה קובע את איכותם של הגלגלים?

 
  • אחד הפרמטרים החשובים ביותר בנוגע לגלגלים לתעשייה היא יכולת ההעמסה שלהם. בסופו של דבר הגלגלים נועדו לסחוב משהו והם לא קיימים סתם, ולכן יש צורך לקבוע עד כמה הם יוכלו לסחוב. אמנם ככל שיש יותר גלגלים כך אותו משטח או אותו כלי רכב יכול לסחוב יותר משקל, כאשר גם הגודל של הגלגלים משפיע על ההעמסה האפשרית, וגם סוג הגלגלים משפיע מאוד. לפעמים צמיגים יהיו רעיון טוב שמונע החלקות אך לעגלות משא מסוימות דווקא גלגלים מלאים ודחוסים יהיו טובים יותר.
  • עוד דבר שקובע את יכולת ההעמסה ואת איכות הגלגלים הוא הפרזול שלהם. אף גלגל לא יהיה חזק בלי שתשולב בו מתכת וחשוב לדעת כיצד לשלב אותה נכון. החיבור של הגלגל אל הרהיט או המכשיר אליו הוא מחובר חייב להיות איכותי וחזק כאשר יש צורך להתחשב גם בתמרונים שלו שיכולים להעמיס את כל המשקל על חלק מהגלגלים ובכך לשבור אותם.
  • התמרונים הם חלק חשוב מהאיכות של גלגלים בתעשייה. בסופו של דבר הגלגלים אמורים לספק תנועה אך ברגע שהתנועה הזו תהיה קשה, המוצר לא יהיה מספק. גלגל איכותי יהיה גם חזק אך יאפשר גם ציר תנועה חופשי במידה המבוקשת כך שלא יהיה צורך להפעיל יותר מידי מאמץ גם לתזוזות ארוכות טווח.
 

עמידות לאורך זמן היא המפתח לגלגל איכותי

 
אף אחד לא רוצה להיות במצב שבו הגלגל נשבר וזה לא משנה אם הגלגל עצמו נשחק או שהחיבור שלו נהרס. הרס של גלגל יכול לגרום לכל המוצר או המכונה שמתניידת עליו לצאת מכלל פעולה ובספו של דבר כשמדובר במפעל או בעסק, הפגיעה יכולה להיות הרבה יותר משמעותית גם מבחינה כספית.

החשיבות של גלגלים איכותיים לתעשייה גבוהה מאוד ולכן יש צורך בחברה איכותית ומקצועית כמו ניסנהויז תעשיות שתבצע את הפרזול בצורה המקסימלית תוך הבנה של צרכי הלקוח, דבר שרק נשמע פשוט אך דורש ניסיון של שנים רבות ובעלי מקצוע מומחים.